Economie

Trump zaait verwarring op Wall Street, beursgraadmeters omlaag

Beleggers in New York deden dinsdag een stap terug na onduidelijke uitspraken van president Donald Trump over wereldwijde handelsakkoorden, waardoor de hoop op een snelle verlaging van de handelstarieven vervloog. Ook deden aandelenhandelaren het voorzichtig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve.

6 May 2025 22:11Gewijzigd op 6 May 2025 22:22Leestijd 2 minuten

Net als maandag sloten de belangrijkste beursgraadmeters met verlies. De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent lager op 40.829 punten. De S&P 500-index verloor 0,8 procent op 5606,91 punten. Deze beursindex staakte maandag al de langste winstreeks sinds november 2004. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,9 procent op 17.689,66 punten.

Trump zorgde opnieuw voor verwarring over de onderhandelingen rond importheffingen. „Iedereen blijft maar vragen: wanneer ga je nu eens deals tekenen? Maar wij hoeven geen deals te tekenen, zij moeten deals met ons sluiten. Zij willen toegang tot onze markt. Wij hoeven niets van hun markt”, zei de president vanuit het Witte Huis. Hoge functionarissen van het Witte Huis houden juist al weken vol dat zulke handelsakkoorden de hoogste prioriteit van de regering zijn.

Beleggers letten verder op de Fed, die dinsdag begon aan zijn tweedaagse rentevergadering. Naar verwachting laat de Fed de rente woensdag onveranderd, ondanks de oproep van Trump om de leenkosten te verlagen. Trump uitte de afgelopen tijd veel kritiek op het rentebeleid van voorzitter Jerome Powell.

Tesla verloor 1,8 procent. De elektrische autofabrikant zag de verkopen in april opnieuw kelderen in veel Europese landen. Tesla kreeg de afgelopen tijd kritiek door de rol van topman Elon Musk als adviseur van Trump.

DoorDash ging 7,4 procent onderuit. De Amerikaanse maaltijdbezorger heeft een akkoord bereikt met Deliveroo om de Britse branchegenoot over te nemen voor omgerekend 3,4 miljard euro.

De olieprijzen gingen dinsdag flink omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,4 procent meer op 59,08 dollar. Brent klom 3,2 procent tot 62,13 dollar. De Verenigde Staten hebben hun verwachting voor de binnenlandse olieproductie voor 2025 verlaagd. Het energieagentschap Energy Information Administration (EIA) schat dat de productie dit jaar uitkomt op 13,42 miljoen vaten per dag, ongeveer 100.000 vaten per dag minder dan in de raming van vorige maand.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer