Economie

Staatsmedia China: VS hebben China benaderd voor tariefgesprekken

De Verenigde Staten hebben contact gezocht met China om te praten over de grootschalige importtarieven die Washington aan Beijing heeft opgelegd. Dat meldt een door de Chinese staat gesteund mediakanaal op basis van anonieme bronnen. Volgens het bericht heeft de Amerikaanse regering onlangs via verschillende kanalen contact gezocht met China.

1 May 2025 07:55Leestijd 1 minuut

De VS hebben op de import van veel Chinese goederen een heffing van 145 procent ingevoerd. China reageerde daarop met heffingen van 125 procent op import uit de Verenigde Staten.

President Donald Trump heeft herhaaldelijk beweerd dat China contact heeft gezocht voor gesprekken over de tarieven. Beijing ontkende eerder dat er gesprekken plaatsvinden en heeft de VS meermaals opgeroepen om in gesprek te gaan op een „eerlijke, respectvolle en wederkerige” manier.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer