Binnenland

Waddenvereniging betreurt uitstel verbod gaswinning Waddenzee

De Waddenvereniging vindt het jammer dat minister van Klimaat en Groene Groei Sophie Hermans vrijdag niet heeft besloten om geen vergunning te verlenen voor gaswinning onder de Waddenzee. Volgens de natuurorganisatie is alle informatie beschikbaar om de NAM definitief een vergunning voor gasboringen bij het Friese dorp Ternaard te weigeren.

ANP
6 December 2024 17:02Leestijd 1 minuut

„Het is mooi dat het kabinet de intentie heeft om geen nieuwe gaswinning onder de Waddenzee toe te staan”, zei Frank Petersen van de Waddenvereniging. „Maar wij snappen niet wat de minister nog met de NAM moet bespreken.” Volgens Petersen wil de NAM sowieso gas gaan winnen bij Ternaard.

„De minister is de enige die haar eigen intentie kan waarmaken. In onze optiek is daarvoor alle informatie beschikbaar”, aldus Petersen.

Hermans heeft het besluit over gaswinning bij Ternaard voorlopig uitgesteld, maar ze sprak wel de intentie uit dat er daar geen gas moet worden gewonnen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer