Binnenland

Dierenrechtenorganisaties noemen besluit over wolf onverstandig

De Dierenbescherming en het Wereld Natuur Fonds (WWF) zijn bezorgd over het besluit van de Conventie van Bern om in te stemmen met een verlaagde beschermingsstatus van de wolf. Volgens de organisaties is dat onverstandig, omdat het verlagen van de beschermde status niets oplost en omdat het de zorgen in de samenleving niet wegneemt.

ANP
3 December 2024 13:34Gewijzigd op 3 December 2024 13:46Leestijd 2 minuten

Het WWF ziet liever dat Europa investeert in maatregelen om het samenleven tussen mens en wolf te bevorderen, maar de natuurorganisatie zegt dat „Europa kiest voor een politieke agenda gebaseerd op misleidende verhalen. Dit lost de onderliggende problemen van onder meer veehouders niet op, maar zet een gevaarlijk precedent van populisme boven wetenschap.”

De Dierenbescherming denkt ook dat er beter ingezet kan worden op het beschermen van vee. „De wolvenpopulatie is weliswaar toegenomen, maar van een ‘gunstige staat van instandhouding’ is nog steeds geen sprake. Daarnaast komt de wens om de status te verlagen voort uit problemen die mensen ervaren door de aanwezigheid van de wolf en de ontstane onrust in de samenleving. Deze problemen zullen echter niet verdwijnen door de populatie meer te beheren, maar door bijvoorbeeld kleinvee beter te beschermen door wolfwerende maatregelen. Bovendien is er vooral betere voorlichting nodig om tegemoet te komen aan de angst die nu bij sommigen leeft.”

De Conventie van Bern is het internationale verdrag voor natuurbehoud en is door vijftig landen geratificeerd, waaronder alle 27 EU-landen. Tweederde van de landen moet instemmen voor een wijziging van kracht wordt, dat hebben in dit geval 38 landen gedaan. De wijziging kan over drie maanden ingaan, behalve als zeventien landen tegen het besluit in bezwaar gaan. Het duurt daarna nog zeker een jaar voordat de Europese wetgeving rond de wolf wordt aangepast.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer