Buitenland

Polen wil nog groter defensiebudget: 5 procent van bbp in 2026

Polen heeft zijn defensie-uitgaven sinds de oorlog in buurland Oekraïne flink opgeschroefd en wil het budget nogmaals verhogen. In 2026 moet het gaan om 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp).

3 April 2025 15:34Leestijd 1 minuut

De Poolse defensieminister Wladyslaw Kosiniak-Kamysz maakte die wens bekend na een bijeenkomst van de andere EU-ministers van Defensie in Warschau. Polen steekt nu al meer geld in defensie dan andere lidstaten van de NAVO. De Poolse regering wil dat de investeringen dit jaar uitkomen op 4,7 procent van het bbp.

De 32 NAVO-lidstaten moeten volgens afspraken uit 2014 2 procent van hun bbp uitgeven aan defensie. Acht landen voldeden vorig jaar nog altijd niet aan deze eis. Italië en Spanje bleven bijvoorbeeld steken op respectievelijk 1,5 en 1,3 procent. De Verenigde Staten willen de zogeheten NAVO-norm verhogen naar 5 procent.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer