Buitenland

Tunesië: situatie rond gezonken schip met diesel onder controle

Reddingsdiensten zijn voor de kust van Tunesië nog met man en macht bezig een milieuramp te voorkomen door het zinken van een vrachtschip met 750 ton diesel aan boord. Volgens de autoriteiten is de situatie onder controle. Er zijn weliswaar oliesporen gevonden, maar die zijn afkomstig uit de machinekamer en niet van de lading.

ANP
18 April 2022 16:54Leestijd 1 minuut

Duikers hebben echter vastgesteld dat het wrak op verscheidene plekken zou kunnen gaan lekken. Haast is derhalve geboden met de berging en het overpompen van de brandstof. Uit het buitenland is hulp aangeboden. Italië heeft twee patrouilleboten gestuurd en een vliegtuig om de zee af te speuren naar vervuiling.

De 58 meter lange tanker maakte vrijdag bij zeer slecht weer water en ging 7 kilometer uit de kust ten onder in de Golf van Gabès. De zeven bemanningsleden konden tijdig in veiligheid worden gebracht. Het onderzoek naar de toedracht is nog gaande. Op de plaats waar het schip verging zijn drijvende barrières gelegd om te voorkomen dat eventueel weggelekte olie of diesel zich over zee kan verspreiden, zodat het snel kan worden opgeruimd.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer