Tien aanhoudingen bij grote politieactie tegen drugshandel
De politie heeft dinsdagochtend tien mensen aangehouden bij 25 invallen in Nederland en België, in een groot onderzoek naar een criminele organisatie die zich in en buiten Nederland bezig zou houden met de productie van synthetische drugs, zoals amfetamine. De hoofdverdachte, een 32-jarige man die een leidende rol zou hebben gehad, is opgepakt op een woonwagenkamp in Bergeijk.
Alle aangehouden mensen worden verdacht van handel in en productie van synthetische drugs en deelname aan een criminele organisatie. De verdachten zijn tussen de 20 en 34 jaar oud. Zij zitten vast en worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Bij de invallen hebben agenten telefoons, gegevensdragers en 3 kilo drugs in beslag genomen.
De politie meldt dat de actie, onder leiding van het Openbaar Ministerie Oost-Brabant, rond 05.00 uur begon en dat 275 mensen meededen aan de actie. De politiemacht bestond uit 250 Nederlandse en 25 Belgische agenten. De politie deed invallen op adressen in Eindhoven, Utrecht, Bergeijk en Pelt en Neerpelt in België. De politie en het Openbaar Ministerie verwachten binnenkort meer aanhoudingen te verrichten in dit onderzoek.
De politie doet sinds mei vorig jaar onderzoek samen met de Belgische en de Duitse autoriteiten naar de criminele organisatie. De politie kreeg extra bewijs na de ontmanteling van meerdere drugslabs in Nederland, Duitsland en België. Zo werden in onder andere Tegelen, Ruppach (Duitsland), Kassel (Duitsland) en Lanaken (België) labs ontmanteld. Die labs was de politie op het spoor gekomen nadat ze chatberichten van de berichtendiensten Encrochat, Sky-ECC en Anom ter beschikking had gekregen.
Over de gekraakte chatberichten zeggen politiechef van Oost-Brabant Wilbert Paulissen en hoofdofficier van justitie in Oost-Brabant Heleen Rutger: „Het is een enorme bron van informatie die ons veel inzichten geeft in de werkwijzen van criminele organisaties. Er komt een moment dat de politie op je schouder tikt.”