Grote betoging in Madrid tegen pardon voor Catalanen
Tienduizenden Spanjaarden hebben zondag in Madrid gedemonstreerd tegen het voornemen van premier Pedro Sanchez om Catalaanse separatisten vervroegd vrij te laten.
Oppositieleider Pablo Casado van de conservatieve Volkspartij (PP) riep Sanchez op „de eenheid van Spanje niet in de uitverkoop te doen”. De leider van de extreemrechtse Vox-partij, Santiago Abascal, was ook aanwezig.
Sanchez leidt een minderheidsregering en is afhankelijk van Catalaanse separatisten om zijn plannen door het parlement te krijgen. Hij heeft aangekondigd de twaalf politici die tot dertien jaar celstraf hebben gekregen voor hun rol bij het Catalaanse onafhankelijkheidsreferendum in 2017 vervroegd vrij te willen laten en de zaak tot een oplossing te brengen.
Hoe dat moet gebeuren is onduidelijk, aangezien de veroordeelden een eigen staat willen stichten. De bevolking van Catalonië, de rijkste regio van Spanje, is verdeeld. Ongeveer de helft is voorstander van afscheiding van Spanje.