Binnenland

Geen NSB en TBS in nieuw kenteken

Wie straks een nieuwe auto koopt, hoeft niet rond te rijden met lettercombinaties zoals NSB en TBS in het nieuwe kenteken. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) maakte vrijdag bekend dat deze en enkele andere lettercombinaties verboden zullen zijn.

ANP
29 October 2004 21:06Gewijzigd op 14 November 2020 01:49Leestijd 2 minuten

De huidige kentekencombinatie van twee cijfers, twee letters, twee letters is bijna uitgeput. Wanneer de reeks op is, krijgt Nederland een compleet nieuwe cijfer-lettercombinatie (12-ABC-3) voor de kentekens van auto’s en brom- en snorfietsen.

Omdat in het nieuwe kenteken drie letters bij elkaar staan, is volgens de RDW de kans groter dat er ongewenste combinaties en woorden ontstaan. Om dat te voorkomen, zullen in het nieuwe kenteken geen klinkers voorkomen. De Y wordt wel gebruikt. Daarnaast zijn combinaties als NSB, TBS en LYK bij voorbaat uitgesloten. Ook een samenstelling met daarin SS of SD, zoals SSF en RSD, wordt niet uitgegeven.

Vanaf september 2005 zullen de eerste nieuwe kentekens te zien zijn op brom- en snorfietsen. Het verzekeringsplaatje moet dan stapsgewijs plaatsmaken voor een kentekenplaat. De tweewielers worden bij die omschakeling direct van de nieuwe combinatie voorzien.

Wanneer ook personenauto’s de nieuwe plaat krijgen, maakt de RDW niet bekend. Volgens een woordvoerder zal de huidige combinatie zo ver mogelijk opgemaakt worden. „We gaan die nu niet afbreken. We gaan wel door tot combinaties met Z.” Hij verwacht daarom dat automobilisten pas na 2005 met het nieuwe kenteken te maken krijgen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer