Economie

Bol.com gestopt met het aanbieden van alcoholische dranken

Bol.com is gestopt met het verkopen van alle alcoholische dranken. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van dagblad Trouw. De webwinkel kon niet garanderen dat de leeftijd van de ontvanger werd gecontroleerd.

ANP
8 September 2020 09:52Gewijzigd op 16 November 2020 20:18Leestijd 1 minuut

Het webwinkelbedrijf laat weten dat het met een klein aantal gespecialiseerde partners samenwerkte, waarmee afspraken waren gemaakt over de geldende regelgeving. Zo moesten de verkooppartners ervoor zorgen dat de bezorger de leeftijd van de ontvanger controleerde. Verkopers van alcohol zijn wettelijk verplicht om te zorgen dat er alleen drank wordt verkocht aan mensen van achttien jaar en ouder.

Bol.com vond dat uit de controles die werden uitgevoerd door bureau Nuchter bleek dat het niet langer verantwoord was om door te gaan met de verkoop. Nuchter doet onderzoek naar de naleving van de leeftijdsgrens van leeftijdsgebonden producten namens overheden en bedrijven.

Een woordvoerster van Bol.com zegt dat de verkooppartners de tijd hebben gekregen om zich te beteren, maar dat dit niet snel genoeg gebeurde. „Daarom sluiten we voor nu de winkel.”

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer