Binnenland

Officieel Wilhelmus voor het eerst zonder koningin

Maandag is voor het eerst bij een officiële ontvangst het Wilhelmus gespeeld, zonder dat koningin Beatrix daarbij aanwezig was. De Chileense minister van Defensie Michelle Bachelet was de gelukkige. Zij werd door minister Kamp van Defensie met vol militair ceremonieel, inclusief erewacht en Wilhelmus, ontvangen op het Plein voor het ministerie van Defensie in Den Haag.

ANP
6 September 2004 19:49Gewijzigd op 14 November 2020 01:36Leestijd 2 minuten

Deze zomer ontstond een klein relletje toen bleek dat het Wilhelmus bij officiële gelegenheden aleen gespeeld mag worden in aanwezigheid van de koningin. Minister Kamp van Defensie heeft vervolgens samen met de koningin een protocolverandering opgesteld, waarbij „in uitzonderlijke gevallen" het volkslied gespeeld mag worden als een minister een collega–minister ontvangt.

Een werkbezoek van een minister dat slechts een paar uur duurt, is nog te mager voor een officiële ceremonie inclusief volkslied. Het tweedaags bezoek van de Chileense minister heeft wel voldoende cachet. De erewacht bestond maandag uit militairen van alle vier krijgsmachtdelen. De Koninklijke Militaire Kapel speelde het Wilhelmus.

Chili is een bijzondere partner voor Nederland op het gebied van defensie. Het land kocht in het verleden al overtollige Leopard–tanks en onlangs ook voor bijna 300 miljoen euro vier fregatten. De Chilenen zouden nog meer fregatten willen kopen en ook een oogje hebben op het bevoorradingsschip hr. ms. Zuiderkruis. Alleen heeft minister Kamp nog niet besloten of hij dat schip wil verkopen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer