Economie
Stakingen GM beëindigd na akkoord met vakbond
De vakbondsleden van automaker General Motors (GM) zijn akkoord gegaan met een akkoord over de arbeidsvoorwaarden dat vorige week is bereikt door het bedrijf en de vakbond United Auto Workers (UAW). Daarmee komt de staking van bijna zes weken ten einde.
ANP/BLOOMBERG
De staking heeft GM al dik 2 miljard dollar gekost. Werknemers waren onder meer ontevreden over hun loon. Ook waren ze het niet eens met de tijdelijke status van medewerkers, die soms al jaren achtereen voor GM werken.
Volgens UAW stemde 57,1 procent van de leden voor het akkoord. In de deal staat dat werknemers een salarisverhoging krijgen, er een hogere bonus komt en tijdelijke werknemers krijgen de mogelijkheid een vast contract te verdienen.
Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl