Binnenland

OM onderzoekt illegale export sloopschepen

De politie heeft op vier plaatsen in Flevoland woningen en bedrijfspanden doorzocht, in een onderzoek naar het illegaal overbrengen van sloopschepen naar Turkije. Twee bedrijven en drie personen zijn verdachte in de zaak.

ANP
12 June 2019 10:00Gewijzigd op 16 November 2020 16:16Leestijd 1 minuut

Het Openbaar Ministerie (OM) vermoedt dat de bedrijven in januari 2018 een zeeschip en een sleepboot uit Harlingen richting Turkije hebben laten vertrekken, om ze daar te laten slopen. Het OM beschouwt sloopschepen als gevaarlijk afval, omdat ze vaak volop gevaarlijke stoffen als bunker- en smeerolie, pcb’s en asbest bevatten. Export mag alleen na toestemming van de betrokken landen. Een bedrijf en twee personen hebben vermoedelijk documenten vervalst, aldus het OM, om de gang naar de sloop van de schepen in Turkije te verhullen.

Het OM verdenkt de betrokken bedrijven en personen van overtreding van de Europese regels voor overbrenging van afvalstoffen (EVOA).

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer