Terre des Hommes in actie tegen kinderhandel
Kinderhulporganisatie Terre des Hommes roept Nederland, als voorzitter van de Europese Unie, op de strijd aan te gaan tegen kinderhandel.
Met de shockerende internetquiz ”Win een kind” wil de organisatie steunbetuigingen inzamelen om het wereldwijde probleem aan te pakken.
Terre des Hommes maakt zich ernstige zorgen over de toenemende handel in kinderen. Volgens de organisatie worden over de hele wereld miljoenen kinderen verhandeld, meestal met het doel ze in te zetten voor prostitutie en pornografie.
De kinderhulporganisatie bracht eerder al zaken aan het licht als babyverkoop in Indonesië, kinderprostitutie in Bangladesh en kinderslavernij in Thailand.
Ook Europa is volgens Terre des Hommes niet vrij van handel in kinderen. De Nederlandse regering zou zich tijdens het EU-voorzitterschap hard moeten maken voor onder meer implementatie van internationale regelgeving voor kinderhandel door lidstaten, meent Terre des Hommes.