Wrakingskamer maakt haast in proces „Noffel”
De speciale wrakingskamer van de rechtbank in Amsterdam probeert nog voor vrijdagochtend te bepalen of advocaat Inez Weski terecht het vertrouwen heeft opgezegd in de strafkamer die het proces tegen haar cliënt Naoufal ‘Noffel’ F. behandelt.
De wrakingskamer maakt haast met de beoordeling, omdat vrijdag de volgende zittingsdag is gepland. Die kan nog worden benut als Weski ongelijk krijgt. Voor het proces tegen F. (38) zijn zeven dagen uitgetrokken. Daarvan zijn er nu twee verstreken, zonder dat de rechtbank aan een inhoudelijke behandeling is toegekomen.
Weski wraakte de rechtbank woensdag wegens „vooringenomenheid” en „bevooroordeeldheid” in de zaak tegen F. Hij wordt vervolgd voor witwassen en paspoortfraude, maar justitie ziet hem vooral als de man die opdracht gaf voor de moordpoging op Peter ‘Pjotr’ R. in Diemen eind 2015.
Het Openbaar Ministerie (OM) baseert zich op versleutelde e-mails die de al veroordeelde daders en hun opdrachtgever uitwisselden. De berichten werden inzichtelijk nadat het onderzoeksinstituut NFI de beveiliging van twee gebruikte PGP-telefoons en van in Canada geplaatste servers van het Nederlandse bedrijf Ennetcom had gekraakt.
Weski zegt haar cliënt niet te kunnen verdedigen, omdat het OM „geen controleerbaar inzicht” heeft gegeven in de manier waarop uit de miljoenen versleutelde e-mails de voor F. belastende gegevens zijn verzameld. Ook vroeg ze meer tijd voor onderzoek naar de Ennetcom-data, maar de rechtbank weigerde dat.
De advocate vindt dat de rechtbank F. „naar de afgrond helpt” en dat een andere strafkamer de zaak moet behandelen. Als haar verzoek wordt toegewezen, dan levert dat maanden vertraging op.