Binnenland

Bloemenzee bij Franse ambassade

DEN HAAG (ANP). Bij de Franse ambassade in Den Haag ligt zondagavond een enorme bloemenzee, er zijn vooral veel witte rozen neergelegd. Ook branden er veel kaarsjes en hebben mensen briefjes achtergelaten.

16 November 2015 06:12Gewijzigd op 15 November 2020 23:21Leestijd 1 minuut

In diverse talen wordt afschuw en verdriet uitgedrukt: ‘your pain is our pain’ en ’this time it’s war’. Maar ook het bekende gedicht van Leo Vroman: ‘kom vanavond met verhalen / hoe de oorlog is verdwenen / en herhaal ze honderd malen / alle malen zal ik wenen’.

Ook het peace-teken met de Eiffeltoren is veelvuldig te zien. Mensen schuifelen stilletjes langs de bloemen en de vlaggen hangen halfstok bij de ambassade.

De ambassade liet eerder al weten dankbaar te zijn voor alle „steunbetuigingen en de bloemen”. Het is nog niet duidelijk of er op de ambassade ook een condoleanceregister komt te liggen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer