Ministers lopen niet warm voor emancipatie
Emancipatie is bij de mannen in het kabinet–Balkenende II geen populair onderwerp. Minister De Geus van Sociale Zaken heeft zich er vol overgave op gestort, zegt hijzelf, maar het lukt hem voorlopig niet zijn collega’s te enthousiasmeren.
„Emancipatie is jouw terrein, zeggen ze tegen mij. Dat vind ik niet kunnen. Jammer en dom", luchtte De Geus donderdag zijn hart in een debat met de Tweede Kamer.
De bewindsman heeft zich ten doel gesteld dat in de toekomst de portefeuille emancipatie kan verdwijnen. Het onderwerp moet automatisch worden verweven in alles wat de ministeries bedenken.
Dus moeten alle bewindspersonen ’emancipatieantennes’ ontwikkelen. De Geus, die geen namen noemde van onwilligen, heeft er al „stevige debatten" met collega’s over gehad en zal zijn pro–emancipatiecampagne hartstochtelijk voortzetten.