Buitenland

Meerderheid Duitsers voor sancties om MH17

BERLIJN (ANP). Maar liefst 70 procent van de Duitsers is het eens met de Europese sancties tegen Rusland naar aanleiding van de ramp met vlucht MH17. Dit blijkt uit een opiniepeiling die de publieke omroep ARD donderdagavond heeft gepubliceerd. Iets meer dan een kwart van de ondervraagden is tegen.

8 August 2014 06:51Gewijzigd op 15 November 2020 12:16Leestijd 1 minuut

Minder stellig zijn onze oosterburen echter over sancties als die slecht uitpakken voor de economie en werkgelegenheid in eigen land. Een krappe meerderheid van 49 tegen 46 procent is dan nog voor strafmaatregelen tegen Rusland. Voor de escalatie van het conflict in het oosten van Oekraïne vindt 80 procent van de Duitsers dat Rusland een grote verantwoordelijkheid draagt, 14 procent vindt van niet.

Dat Moskou zich door het Westen bedreigd voelt, begrijpt 40 procent van de ondervraagden, 58 procent ziet dat anders. Bijna zes op de tien Duitsers voorziet dat in de toekomst de betrekkingen wel weer goed zullen worden met Rusland, iets meer dan een derde (36 procent) denkt dat niet.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer