Buitenland

268 miljoen dollar aan heroïne op schip

NAIROBI (ANP/RTR). Een Australische marineschip in de Indische Oceaan heeft een lading heroïne onderschept te waarde van 268 miljoen dollar (bijna 194 miljoen euro). De drugs zijn gevonden op een dhow, een traditioneel houten schip, in de wateren van Kenia.

25 April 2014 14:50Gewijzigd op 15 November 2020 10:18Leestijd 1 minuut

Het Australische fregat HMAS Darwin onderschepte de dhow woensdag in de buurt van de Keniaanse stad Mombasa. Aan boord waren 46 zakken verstopt tussen een lading cement met in totaal ruim 1023 kilogram heroïne.

Het is de grootste drugsvangst in de geschiedenis van de Australische marine. Volgens commandant Terry Morrison van de HMAS Darwin is „terroristische criminele netwerken” een belangrijke bron van inkomsten ontnomen. De lading is vernietigd.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer