Buitenland

Overlevenden bezorgd over verval Auschwitz

WARSCHAU/AUSCHWITZ (ANP/DPA). Het Internationale Auschwitzcomité is bezorgd over de aftakeling van veel gebouwen in het voormalige concentratiekamp Auschwitz-Birkenau. „We willen dringend in gesprek met de nieuwe Bondsregering over de gedenkplaats voor de slachtoffers van de Duitse naziterreur”, zei comitévoorzitter Roman Kent maandag in de marge van een bijeenkomst van overlevenden van het kamp.

30 September 2013 16:11Gewijzigd op 15 November 2020 06:07Leestijd 1 minuut

Meerdere gebouwen in het kamp op Pools grondgebied zijn bouwvallig, waarschuwt de vereniging van overlevenden. Sommige zijn niet meer toegankelijk voor het publiek of dreigen zelfs helemaal in te storten. „De overlevenden van het concentratiekamp vragen vooral de Duitse regering meer financiële hulp te geven, zodat het monument kan worden gered.”

Auschwitz-Birkenau was het grootste concentratiekamp tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zeker 1,3 miljoen mensen vonden er de dood, vooral joden.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer