Binnenland

„Christelijke vlag hoort niet bij Ghaldoun”

ROTTERDAM (ANP). Dat de islamitische middelbare school Ibn Ghaldoun onder christelijk bestuur komt, kan op geen enkele sympathie van de PVV rekenen. „Het bestuur is letterlijk van God los”, zegt PVV-Kamerlid Harm Beertema.

4 July 2013 12:35Gewijzigd op 15 November 2020 04:34Leestijd 1 minuut

Donderdag werd duidelijk dat de in opspraak geraakte islamitische school Ibn Ghaldoun de komende 4 tot 5 jaar verder gaat onder de bestuurlijke paraplu van de vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs in Rotterdam en omgeving (CVO). Hiermee blijft het islamitisch onderwijs in Rotterdam bestaan. „Hoe kan de CVO met droge ogen islamitisch onderwijs gaan faciliteren. Kan je je voorstellen dat zoiets andersom gebeurt? Ik vind het ronduit stuitend”, aldus Beertema. Zijn partij is sowieso tegen islamitisch onderwijs. „Het liefst zien wij dat de school gesloten wordt.” Beertema wil dat staatssecretaris Sander Dekker (Onderwijs) de CVO „tot de orde gaat roepen”.

Het ministerie van Onderwijs komt donderdagmiddag met een reactie op de samenwerking. Eerder liet Dekker al weten dat wat hem betreft van sluiting van de school geen sprake is.

Ibn Ghaldoun kwam in opspraak toen bleek dat 27 eindexamens uit de school zijn gestolen.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer