Binnenland

Utrecht bezorgd over uitbreidingsplannen BASF

UTRECHT (ANP) – De Utrechtse gemeenteraad is bezorgd over uitbreidingsplannen van chemisch concern BASF in De Meern. Bij de fabriek die het concern wil uitbreiden, zijn het laatste jaar meermalen ongecontroleerd chemische gassen vrijgekomen.

2 April 2013 10:57Gewijzigd op 15 November 2020 02:48Leestijd 1 minuut

BASF heeft net dinsdag de productie weer opgestart, nadat er 2 weken geleden een uitstoot van stikstofoxide en ammonia plaatshad. Dezelfde installatie haperde vorig jaar ook al een paar keer.

BASF stelt dat door de uitbreiding de allernieuwste en beste technieken in te zetten zijn, waardoor de systemen nog beter beveiligd kunnen worden. CDA, PvdA, GroenLinks en D66 maken zich zorgen over de veiligheid.

Het CDA wil eerst garanties van het bedrijf zien. Ook D66 en PvdA zeggen zich zorgen te maken of BASF de veiligheid nu onder controle heeft.

GroenLinks noemt het ronduit een „slecht plan” om een chemische fabriek uit te breiden die zo dicht bij een woonwijk staat. De partij wil een debat in de gemeenteraad.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer