Binnenland

Inlichtingendienst tipte politie over Sarin

MAASTRICHT (ANP) – De Criminele Inlichtingen Eenheid (CIE) heeft de Limburgse politie afgelopen woensdagavond getipt dat een met naam genoemde verdachte een gevaarlijke stof, mogelijk Sarin, te koop zou aanbieden. Daarop startte de politie een groot opsporingsonderzoek. Daarbij waren verschillende onderdelen van de Nationale Politie betrokken. Dat zei korpschef Gery Veldhuis van de Limburgse politie maandag.

1 April 2013 21:43Gewijzigd op 15 November 2020 02:47Leestijd 1 minuut

Sinds de tip door de inlichtingendienst heeft de politie de verdachte voortdurend geschaduwd. Samen met een ander ging deze verdachte zaterdagavond naar de plek in Amby waar ze begonnen te graven. Op dat moment werd het tweetal gearresteerd, aldus Veldhuis. Tegelijkertijd werden in Heerlen twee andere verdachten aangehouden.

„Degenen die wilden gaan graven zijn vermoedelijk niet de kopers geweest”, zei Veldhuis nog. „Maar op de rollen van de verdachten ga ik niet in.”

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer