Hof behandelt uitlevering jongeren
ANTWERPEN (ANP) – Het Hof van Beroep in Antwerpen behandelt dinsdag het beroep van vijf jongeren uit Turnhout en omgeving tegen uitlevering aan Nederland vanwege hun rol bij de geruchtmakende mishandeling in Eindhoven. Het is niet duidelijk of het hof meteen uitspraak doet. En ook tegen de uitspraak van het hof is nog beroep (cassatie) mogelijk.
Vier van de vijf jongeren worden verdacht van openlijke geweldpleging en poging tot doodslag, de vijfde alleen van poging tot doodslag.
De raadkamer van de rechtbank in Turnhout oordeelde eerder dat de vijf verdachten mogen worden uitgeleverd. Het vijftal ging in hoger beroep en bleef daarom voorwaardelijk vrij.
De vijf jongeren meldden zich bij de politie in België nadat in Nederland een golf van verontwaardiging was ontstaan over een filmpje van de mishandeling.
In Nederland zitten in verband met de mishandeling nog een 15-jarige en een 17-jarige jongen vast voor poging tot doodslag.