Alle huishoudens Ede hebben weer gas
EDE (ANP) – De problemen met de gasvoorziening in de wijk Veldhuizen in Ede zijn opgelost. Alle huishoudens hebben weer gas, meldde een woordvoerster van netbeheerder Liander zaterdag.
De gasstoring ontstond woensdag door een breuk in een waterleiding. Er liep water in de gasleidingen, die daardoor ook blokkeerden. De storing trof in eerste instantie 150 huishoudens. Een deel van de woningen zat niet alleen zonder gas, maar ook zonder verwarming en warm water. Huishoudens die zijn aangesloten op de stadsverwarming, hadden wel warmte.
De bewoners kregen in de nacht van woensdag op donderdag elektrische kachels. Ook konden zij sinds donderdag in een sporthal douchen. Alle woningen die van gas afhankelijk zijn voor de verwarming, kregen voorrang bij het herstellen van de gastoevoer.
Om de gastoevoer te herstellen, moesten de leidingen worden schoongemaakt. Maar daardoor kwamen nog meer huishoudens zonder gas te zitten. In totaal hebben ongeveer 300 woningen sinds woensdag kort of lang geen gas gehad, aldus Liander. De netbeheerder zegt zelden zo’n grote vervuiling van het gasnet te hebben meegemaakt.