Binnenland

Defensie vervoert Lenin naar Assen

ASSEN (ANP) – Om de expositie De Sovjet Mythe in het Drents Museum in Assen op te luisteren, zorgt Defensie ervoor dat een 10 meter hoog standbeeld van Vladimir Iljitsj Lenin naar de Drentse hoofdstad wordt gebracht. Het enorme beeld, 17.000 kilo zwaar, wordt in december in drie dagen tijd met een speciaal militair transport van Nieuweschans, waar het nu nog staat, naar Assen vervoerd.

26 November 2012 16:57Gewijzigd op 15 November 2020 00:28Leestijd 1 minuut

Dat meldde citymanager van Assen Ronald Obbes maandag. Het gevaarte stond ooit op een plein in voormalig Oost-Duitsland en werd na de val van het IJzeren Gordijn op de kop getikt door Henk Koop van het bouwbedrijf Koop Tjuchem. Defensie is eigenlijk de enige die in staat is het beeld te vervoeren, aldus Obbes. „Ze kleden het in als oefening.”

In het Drents Museum is tot en met 19 juni volgend jaar de tentoonstelling De Sovjet Mythe te zien. De expositie bestaat uit zo’n 70 schilderijen die het communistische Rusland idealiseren.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer