Deel Heinenoordtunnel open voor vrachtverkeer
ROTTERDAM (ANP) – De Heinenoordtunnel richting Zierikzee/Roosendaal is in de nacht van donderdag op vrijdag weer open gegaan voor vrachtverkeer. De tunnelbuis richting Rotterdam blijft voorlopig nog taboe voor vrachtwagens. De tunnelbuis is dicht omdat de blusleiding lekt.
Rijkswaterstaat is gestopt met de noodreparatie van de leiding in de tunnelbuis richting Zierikzee/Roosendaal en heeft extra bluscapaciteit aangebracht, zodat de buis weer open kon.
De noodoperatie gaf te weinig resultaat, de koppelingen die nog niet vervangen zijn, beginnen steeds weer te lekken. Rijkswaterstaat begint vrijdag aan het vervangen van de 85 koppelingen in de blusleiding. Zij doet dat voornamelijk in de nacht.
De dienst denkt zeker een week nodig te hebben voor het vervangen van de koppelingen. Tijdens het werk is richting Rotterdam een rijstrook open, maar vrachtverkeer mag er geen gebruik van maken. De tunnelbuis naar het zuiden is open voor al het verkeer.