Extra geur geeft bejaarden eetlust terug
Het probleem van ouderen die te weinig eten kan worden opgelost door extra geur aan de voeding toe te voegen. Met het klimmen der jaren en door medicijngebruik nemen reuk- en smaakvermogen af.
Uit onderzoek van de Vrije Universiteit Brussel blijkt dat veel bejaarden daardoor niet meer voldoende eten. „Ondervoeding bij ouderen is een vrij courant probleem”, aldus gerontoloog prof. Tony Mets.
De appetijt kan worden vergroot met geur, concludeert hij uit onderzoek dat hij samen met dr. Martijn Griep heeft uitgevoerd. Vijftig proefpersonen, jongeren en ouderen, kregen twee yoghurt voorgeschoteld: de ene met aardbeienaroma, de ander zonder. De jongeren prefereerden het geurloze dessert, terwijl de ouderen de yoghurt met aroma kozen.
Volgens Mets moeten bejaardenhuizen overwegen om aroma’s aan hun maaltijden toe te voegen.