Buitenland

Aanval op toonaangevende Russische journalist

MOSKOU (ANP/RTR) – De toonaangevende Russische journalist Oleg Kasjin ligt in coma nadat hij zaterdag in elkaar werd geslagen op straat. Zijn werkgever, het Russische dagblad Kommersant, zei dat de aanval waarschijnlijk te maken heeft met Kasjins werkzaamheden.

6 November 2010 13:50Gewijzigd op 14 November 2020 12:25Leestijd 1 minuut
Foto EPA
Foto EPA

Kasjin is een politiek journalist die onder andere schrijft over protesten van de oppositie in Rusland. Hij liep door de nachtelijke aanval in de buurt van zijn huis onder meer schedelletsel, twee gebroken benen en een gebroken kaak op. Volgens getuigen werd Kasjin aangevallen door twee mannen.

De Russische president Dmitri Medvedev bepaalde dat de procureur-generaal en de minister van Binnenlandse zaken „bijzonder toezicht moeten houden in het onderzoek naar de aanval”.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer