Buitenland

Dubai: Pakketbom typisch stijl al-Qaeda

DUBAI (ANP/AFP) – Een bom die vrijdag als pakje onderweg was naar de Verenigde Staten, droeg kenmerken van het terroristische al-Qaeda. Dit heeft de politie van het Arabische emiraat Dubai zaterdag in een verklaring laten weten.

30 October 2010 14:11Gewijzigd op 14 November 2020 12:20Leestijd 1 minuut
Foto EPA
Foto EPA

De politie trof vrijdag op de luchthaven een pakket aan met een printer, boeken en souvenirs. In de printer zat „een professionele bom” verstopt. Die bestond uit het explosief PETN, andere chemische substanties en een ontstekingsmechanisme.

„De manier waarop de bom was gemaakt en verborgen, duidt op een terroristische organisatie zoals al-Qaeda”, aldus de verklaring van de politie. Kort na de ontdekking van de bom in Dubai werd op het Engelse vliegveld East-Midlands nog een dergelijke bom ontdekt. Ook dit pakket was afkomstig uit Jemen en verstuurd naar Chicago. Jemen heeft zaterdag een onderzoek aangekondigd.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer