Binnenland

Meer borstkanker in Nederland dan in Afrika

AMSTERDAM (ANP) – Nederlandse vrouwen hebben meer kans op borstkanker dan vrouwen in Oost-Afrikaanse landen zoals Kenia en Tanzania. Borstkanker komt hier vier keer meer voor dan in Oost-Afrika, zo constateert het Wereld Kanker Onderzoek Fonds (WKOF).

9 August 2010 11:41Gewijzigd op 14 November 2020 11:24Leestijd 1 minuut

Dit verschil komt deels doordat het onderzoek naar en registreren van borstkanker is in Nederland beter geregeld. Maar volgens het WKOF spelen voeding en leefstijl ook een belangrijke rol. Vier van de tien gevallen van borstkanker kunnen volgens wetenschappers in landen met hoge inkomens voorkomen worden door een gezond gewicht, minder alcohol en meer beweging. Ook is er volgens de wetenschappers overtuigend bewijs dat borstvoeding het risico op borstkanker vermindert.

Vrouwen in Oost-Afrika drinken minder alcohol dan vrouwen in Nederland. Daarnaast kent Oost-Afrika minder gevallen van overgewicht en wordt er meer en langer borstvoeding gegeven.

Nederland scoort wereldwijd niet goed met het voorkomen van borstkanker. Het komt hier twee keer zo vaak voor als in Zuid-Amerika en drie keer zo vaak als in Oost-Azië. Het hoogste borstkankercijfer ter wereld behoort toe aan België.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer