Buitenland

Geen muziek meer op radio’s Somalië

MOGADISHU (ANP) – De meeste radiozenders in de Somalische hoofdstad Mogadishu draaien geen muziek meer op bevel van de radicaalislamitische Hizbul–Islam. De opstandelingenbeweging meent dat muziek onislamitisch is, berichtte de BBC dinsdag. Volgens de radiostations moeten ze wel gehoor geven aan de orders, anders zouden de levens van het personeel in gevaar komen.

13 April 2010 18:43Gewijzigd op 14 November 2020 10:19Leestijd 1 minuut

Hizbul–Islam heeft grote delen van het West–Afrikaanse land in handen. De overgangsregering heeft het alleen voor het zeggen in een klein deel van de hoofdstad Mogadishu.Hizbul–Islam had de ongeveer vijftien radiozenders tien dagen gegeven om te stoppen met het draaien van muziek. Het ultimatum liep dinsdag af. Een functionaris van de Nationale Bond van Somalische Journalisten sprak van „een grove schending van de vrijheid van meningsuiting".

Inwoners van Somalië kunnen nu alleen nog muziek ontvangen via het radiostation van de regering en een andere radiozender die vanuit Kenia uitzendt. Journalisten en dj’s proberen hun uitzendingen nu levendiger te maken met geluiden van onder meer verkeer, dieren en geweerschoten. Maar een eigenaar van een van de getroffen radiozenders vreest luisteraars en adverteerders te verliezen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer