Binnenland

Duitsers met nep-machinegeweer aangehouden

De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Bredevoort een drietal 19-jarige Duitsers aangehouden die in hun auto een nepvuurwapen voorhanden hadden. Het wapen is een replica en op zicht niet te onderscheiden van een volautomatisch Heckler en Koch machinegeweer en zeer geschikt voor bedreigingen en overvallen.

Regioredactie
16 February 2009 11:20Gewijzigd op 14 November 2020 07:19Leestijd 2 minuten

Het voorhanden hebben ervan (een zogenaamd “softair” wapen) is in tegenstelling tot Duitsland, in Nederland strafbaar. In de auto’s van de verdachten werden ook een bivakmuts en honkbalknuppel aangetroffen. De drie jongelui werden voor nader onderzoek ingesloten.De verdachten maakten deel uit van een viertal Duitse personenauto’s met in totaal negen Duitse jongeren die door de politie rond kwart voor 1 werden gesignaleerd op de Ooievaarsdijk nabij de Slingeplas in Bredevoort. Bij controle trof men in twee van de auto’s het machinegeweer, de honkbalknuppel en bivakmuts aan.

Het drietal in wiens auto de spullen werden aangetroffen, werden aangehouden en voor nader onderzoek ingesloten. Uit het verhoor bleek dat men de voorwerpen in Duitsland had willen gebruiken om een “grap” met een vriend uit te halen.

Toen die niet thuis bleek was men zonder enig doel, maar wel met de materialen in de auto, de grens overgereden richting Slingeplas. De goederen zijn door de politie in beslag genomen. De jongeren zijn in de loop van de zondag, na het opmaken van een proces-verbaal, op vrije voeten gesteld.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer