Verdachte mishandelingen vermoedelijk nog actief
De politie vermoedt dat de in juni aangehouden verdachte in Baarn toch niet de geweldpleger is die diverse fietsende vrouwen op diverse locaties in Amersfoort noord zonder aanleiding sloeg in de periode medio februari tot begin juni. Begin juli berichtte de politie dat zij een 39-jarige Amersfoorter hiervan verdacht. Hij werd in juni in Baarn aangehouden voor een mishandeling van een 65-jarige vrouw en zit hiervoor nog vast.
Op basis van aanvullend onderzoek voor de eerder gepleegde mishandelingen in Amersfoort en een recente aangifte vermoedt de politie dat het toch om een andere verdachte gaat.
Een 38-jarige Amersfoortse werd op woensdag 20 augustus omstreeks kwart voor 7 het slachtoffer van de onbekende geweldpleger. Zij fietste ter hoogte van het Klarinetpad op de ventweg van de naastgelegen Albert Schweizersingel toen een man haar tegemoet fietste. Plotseling stuurde hij naar het midden van de weg en bij de vrouw aangekomen, sloeg hij haar op haar arm. Zij liep hierdoor letsel op aan haar arm en deed later aangifte. Op basis van haar verklaringen lijkt het om dezelfde dader te gaan als de eerdere mishandelingen.
Signalement geweldpleger:
Een man tussen de 35 en 50 jaar, met licht getinte huidskleur, Aziatisch, spreekt Nederlands, zwart/kort haar, tenger postuur, tussen de 1.60 en 1.75 m. lang, onverzorgd qua uiterlijk en kleding, meestal gekleed in donkere kleding, draagt soms een zonnebril met grote glazen en rijdt op een donkerkleurige (oude) fiets.
Na aanleiding van eerdere berichtgeving in de media hebben zich al enkele getuigen en aangevers gemeld. In totaal heeft de politie inmiddels van 13 personen – met name vrouwen - aangiften en getuigenverklaringen opgenomen. De werkwijze van de geweldpleger is meestal hetzelfde, hij komt zijn slachtoffers tegemoet fietsen en slaat of duwt hen plotseling. Soms ontstaat er een woordenwisseling. Deze feiten vonden allemaal plaats op fietspaden in Amersfoort noord – met name Schothorst, Schothorsterpark, Kattenbroek, Zielhorst. De tijdstippen van deze gebeurtenissen lopen zeer uiteen.
De politie zoekt getuigen van de mishandeling op 20 augustus, maar ook getuigen en/of mogelijke slachtoffers van de geweldpleger, die zich nog niet bij de politie hebben gemeld. Hiervoor kan contact worden opgenomen met de politie via tel. 0900-8844. Bij het heterdaad betrappen van de geweldpleger is het verstandig direct 112 te bellen.