Nakba herdacht op de Dam
Op de Dam in Amsterdam hebben zaterdagmiddag ongeveer tweehonderd mensen de Nakba (Ramp) herdacht. Ze stonden stil bij het vertrek van honderdduizenden Palestijnen uit hun dorpen en steden als gevolg van de stichting van de staat Israël in 1948, nu zestig jaar geleden.

Onder de aanwezigen bevonden zich Nederlandse Palestijnen die de Nakba hebben meegemaakt. Tijdens de bijeenkomst legden zij en sympathisanten bloemen op het podium voor slachtoffers die voor, tijdens en na de stichting van Israël zijn omgekomen.De aanwezigen droegen zwarte ballonnen en Palestijnse vlaggen. Ook hadden zij spandoeken bij zich met teksten als ’Israël: stop apartheid’, Let Gaza live’ en ’Stop bezetting Palestina’. Ook Gretta Duisenberg, weduwe van oud–president Wim Duisenberg van de Europese Centrale Bank, was op de bijeenkomst. Zij droeg een Nederlandse vlag, halfstok.
Na de herdenking op de Dam verplaatste de groep zich naar de doopsgezinde Singelkerk. Daar neemt oud–premier Dries van Agt het eerste exemplaar van het boek van Midden–Oosten–deskundige Robert Soeterik ’De Verwoesting van Palestina’ in ontvangst. De auteur zal ook samen met een aantal andere kenners spreken over de Nakba.
De Nakba–herdenking is een initiatief van onder andere het Nederlands Palestina Komitee, de Palestijnse Gemeenschap Nederland, Een Ander Joods Geluid, Vrouwen in het Zwart en de Internationale Socialisten.