Politie had problemen Lottum niet voorzien
HORST (ANP) - De politie heeft de escalatie tijdens de paardenmarkt in Lottum, waarbij een 17-jarige jongen uit Lottum om het leven kwam, niet zien aankomen.
Naar nu blijkt had een groep inwoners van het nabijgelegen dorp Baarlo maandagavond al voor problemen gezorgd tijdens de paardenmarkt. De politie was slechts met zes mensen aanwezig tijdens de oudste en grootste paardenmarkt van Zuid-Nederland.„Achteraf bleek dat er eerder maandag enkele ruzies waren geweest”, zei een woordvoerder van de politie dinsdag. „Maar van die ruzies waren bij de politie geen meldingen binnengekomen.”
De politie onderzoekt of die ruzies tussen de twee groepen, uit Baarlo en uit Lottum, hebben bijgedragen aan het fatale incident. Volgens burgemeester Van Rooij van Horst aan de Maas, waar Lottum onder valt, is het eeuwenoude feest nooit eerder zo uit de hand gelopen.
De vijf verdachten die inmiddels vastzitten, meldden zich maandagavond zelf bij de politie. Het gaat om vijf mannen uit Baarlo in de leeftijd van 25 tot 31 jaar. Justitie sluit meer aanhoudingen niet uit. Het is onduidelijk wat hen ten laste wordt gelegd. Het kan variëren van doodslag tot openlijke geweldpleging de dood ten gevolge hebbend. De verdachten worden waarschijnlijk morgen voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Familie, medescholieren en andere bekenden en vrienden van het slachtoffer werden dinsdagmiddag opgevangen in een cultureel centrum, waar de jongen vrijwilliger was. Misschien komt er een stille tocht. In het centrum en het stadhuis van Horst zijn condoleanceregisters geopend.
Op de plaats waar de jongen maandagavond dodelijk gewond raakte, was gisteren een korte herdenkingsdienst. Ongeveer honderd jongeren uit Lottum legden bloemen neer en staken kaarsen aan.