Tv-predikant Robertson steunt Giuliani
NEW YORK - De conservatieve tv-dominee Pat Robertson sprak woensdag zijn steun uit voor de Republikeinse presidentskandidatuur van de New Yorkse oud-burgemeester Rudolph Giuliani.
Robertson -oprichter van de Christian Coalition- noemde Giuliani „een leider die zichzelf bewezen heeft in moeilijke tijden.” Robertson doelde hiermee op Giuliani’s reactie op de septemberaanslagen in New York in 2001. Aanslagen die Robertson ooit toeschreef aan „de wraak van God wegens de zonden van Amerika zoals abortus.”Diezelfde Robertson steunt nu een Republikeinse kandidaat die het recht op abortus erkent. „Een opmerkelijke koerswijziging”, aldus Greg Mueller, een Republikeins partijstrateeg.
Terwijl Robertson de kandidatuur van Giuliani steunt, krijgt diens rivaal senator McCain de steun van zijn conservatieve Republikeinse collega Sam Brownback. Oud-gouverneur Mitt Romney van Massachusetts kreeg ten slotte steun toegezegd van de conservatieve Republikeinse partijstrateeg Paul Weyrich.
„Het conservatieve blok vertoont scheuren. Dat belooft weinig goeds voor deze groep die bij het aantreden van Bush hoopte een strategisch bruggenhoofd in Washington te hebben veroverd”, meent Mueller.