Impuls Wall Street voor beurzen
AMSTERDAM (ANP) – Een meevallend Amerikaans macrocijfer gaf dinsdagmiddag een flinke impuls aan de Europese beurshandel.
Wall Street begon hoger nadat beleggers opgelucht reageerden dat de verwerkende industrie in de Verenigde Staten nog steeds groeit. Tot de publicatie van het cijfer, dat een belangrijke indicatie geeft over de economische ontwikkeling in de VS, hielden zij hun kruit droog.De AEX-index, de hoofdgraadmeter in Amsterdam, sloot 5,64 punten hoger op 531,00 punten. Dat is een stijging van 1,1 procent. Het is de vijfde achtereenvolgende dag dat de Amsterdamse beurs de weg omhoog wist te vinden.
De index voor het middensegment de MidKap eindigde 0,4 procent hoger op 728,45 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt stegen volgens voorlopige cijfers beide met 1 procent, terwijl Parijs er 0,4 procent bij kreeg.