Regen bezorgt natuurboeren kopzorgen
GROUW - Boeren die aan agrarisch natuurbeheer doen hebben een flinke strop door de vele regen van de afgelopen weken.
Om nesten en vogels te sparen maaiden deze agrariërs tot en met juni niet, maar sinds de vogels zijn uitgevlogen en de boeren willen maaien, valt de regen met bakken uit de lucht.Dat zei voorzitter Teunis Jacob Slob van Natuurlijk Platteland Nederland, de organisatie voor boeren die aan agrarisch natuurbeheer doen, woensdag. Boeren die niet aan agrarisch natuurbeheer doen, konden in het droge voorjaar al veel gras inkuilen, omdat het weer toen wel mooi was.
Door de regen zijn de graslanden erg nat geworden, waardoor tractoren het land niet op kunnen. Maar het gras blijft wel groeien, waardoor de voedingswaarde ervan enorm terugloopt.
Enkele plaatsen in West-Brabant hebben woensdagochtend door hevige regenval te kampen gehad met wateroverlast. Wijken in Oudenbosch en Hoeven werden afgesloten voor verkeer. Ook de provinciale weg tussen de twee dorpen moest dicht.