Binnenland

Brinkhorst niet tegen overdracht landbouwscholen

Minister Brinkhorst (Landbouw) is er niet tegen als de landbouwscholen en -universiteit voortaan onder het ministerie van Onderwijs vallen. „Het gaat mij om de inhoud en de kwaliteit van het landbouwonderwijs. De organisatie zien we dan wel weer”, aldus Brinkhorst dinsdag in de Tweede Kamer.

ANP
28 November 2001 08:51Gewijzigd op 13 November 2020 23:17Leestijd 2 minuten

De overdracht werd vorige week donderdag geadviseerd door de Onderwijsraad. De huidige landbouwscholen zouden dan meer kunnen samenwerken met andere scholen.

De Kamer wil in het voorjaar diepgaander met de regering over het onderwerp spreken. Daarop vooruitlopend zei de VVD alleen akkoord te gaan als de regering duidelijke voordelen aantoont. De PvdA is voor en CDA, ChristenUnie en SGP zijn tegen.

De overdracht past in het streven van Brinkhorst de landbouwsector meer contact te laten hebben met andere delen van de samenleving. Hij vindt het daarom ook gunstig dat de ’groene’ universiteit in Wageningen nu sterkere relaties heeft met de Universiteit Utrecht en onderzoeksinstituut ID-Leystad. Dat maakt het verlies goed van enkele opleidingen die stopten wegens een te gering aantal studenten, aldus Brinkhorst.

De minister zei daarnaast zich te bezinnen op het vele onderzoeksgeld dat zijn ministerie aan Wageningen geeft. Nu gaat 90 procent van zijn onderzoeksbudget naar Wageningen. Volgens Brinkhorst gaat dat te veel op de „automatische piloot” en zouden ook andere instellingen in beeld kunnen komen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer