Bijlhout: Bouterse nooit de hand geschud
LPF-staatssecretaris Bijlhout heeft de voormalige Surinaamse legerleider Bouterse nooit de hand geschud. Ze is uit de Volksmilitie gestapt nadat de militairen deze beweging waren binnengekomen. „Ik vind het niet fijn om gecommandeerd worden”, zo zei ze donderdag op het Binnenhof, waar ze verscheen voor een gesprek met formateur Balkenende.
Bijlhout is opgevoed in Nederland, maar is volgens eigen zeggen voor haar innerlijke rust naar Suriname gegaan, waar ze zich aansloot bij de Volksmilitie. Zij was echter alleen geïnteresseerd in de politieke school van die beweging, zo zei Bijlhout donderdag.
Bijlhout wilde nauwelijks vooruit lopen op haar nieuwe baan als staatssecretaris van Emancipatie en Familiezaken. „Ik wil mij eerst rustig de stukken eigen maken. Ik ben altijd voorstander geweest van de onafhankelijkheid en de zelfstandigheid van de vrouw”, wilde zij slechts kwijt.