Buitenland

Spoedzitting Veiligheidsraad over Libanon

NEW YORK (ANP) – De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt om 16.00 uur (Nederlandse tijd) bijeen in een spoedzitting over het Libanon–conflict. Niet alleen de vijftien leden van de raad, maar ook vertegenwoordigers van Israël en Libanon nemen deel aan het debat over de laatste geweldsescalatie in het Midden–Oosten.

14 July 2006 13:24Gewijzigd op 14 November 2020 03:56Leestijd 2 minuten

Libanon heeft de Veiligheidsraad gevraagd een resolutie aan te nemen die oproept tot een staakt–het–vuren en om een einde aan de Israëlische aanvallen op Libanees grondgebied. Het is echter nog niet duidelijk of het hoogste orgaan van de VN van plan is met een gemeenschappelijke verklaring te komen.Veel landen hebben Israël gemaand tot terughoudendheid bij zijn reactie op de ontvoering van twee Israëlische militairen, woensdag. De Europese Unie noemde het Israëlische geweld buitenproportioneel.

Tijdens een bijeenkomst van de Veiligheidsraad over de inval van Israël in de Gazastrook, ook naar aanleiding van de ontvoering van een militair, spraken de Verenigde Staten donderdag hun veto uit over een ontwerpresolutie waarin de inval van Israël in de Gazastrook wordt veroordeeld. Tien landen stemden voor, terwijl vier zich van stemming onthielden. De VS stemden als enige land tegen. In de ontwerpresolutie, die was ingediend door Qatar, werd gevraagd een eind te maken aan de Israëlische operatie en „het onevenredig gebruik van geweld" in de Gazastrook alsook om de vrijlating van de ontvoerde Israëlische militair en 64 door Israël gearresteerde Palestijnse functionarissen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer