Aanpak homo’s langs A7 succesvol
SINT NICOLAASGA (ANP) - De Friese gemeente Skarsterlân lijkt met succes het probleem van overlast veroorzakende homo’s te hebben aangepakt.
Tot groot ongenoegen van het gemeentebestuur kwamen al jaren homo’s aan de rand van het Tjeukemeer bij het dorp Sint Nicolaasga bijeen om seksuele contacten met elkaar te hebben.Na jaren van overlast besloot de gemeente een beveiligingsbedrijf in te huren om de homo’s weg te houden, en dat lijkt te werken. Burgemeester Kuiper van de Friese gemeente toonde zich woensdag een tevreden man.
Personeel van het beveiligingsbedrijf post op wisselende tijden en dagen met een busje in het recreatiegebied aan de snelweg A7 bij het Tjeukemeer. Als het busje de wacht houdt, gebeurt er volgens Kuiper niets meer. „Het is kennelijk een groep die goed met elkaar communiceert.”
Als het beveiligingsbedrijf niet aanwezig is, komen nog wel homo’s bijeen. Het toezicht door het bedrijf duurt in eerste instantie tot september.