Buitenland

Onderzoek naar doodseskader Iraakse politie

BAGDAD (AP) - Het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken is een onderzoek gestart naar aanleiding van berichten dat de Iraakse politie er een doodseskader op nahoudt.

16 February 2006 12:07Gewijzigd op 14 November 2020 03:28Leestijd 1 minuut

Dit heeft de Iraakse onderminister van Binnenlandse Zaken Hussein Kamal donderdag bekendgemaakt.Donderdag werden in de hoofdstad Bagdad voor de zoveelste maal de lichamen gevonden van mannen die waren geëxecuteerd. Het gaat daarbij vrijwel altijd om soennieten. Dit keer betrof het tien slachtoffers. De lichamen waren gedumpt op drie locaties in de sjiitische wijk Shula, zei de politie.

Tot het onderzoek werd besloten nadat het Amerikaanse leger had gemeld dat zijn militairen 22 mannen in Iraaks politieuniform hadden gearresteerd die op het punt stonden een soenniet te executeren. De 22 waren bij het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken officieel in dienst als verkeerspolitiemensen.

De Iraakse minister van Mensenrechten, Nermine Othman, zei te geloven dat vooral veel lagere functionarissen van het ministerie van Binnenlandse Zaken betrokken zijn bij de executies van Irakezen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer