Economie

Boeing 777 maakt langste vlucht

LONDEN - Een toestel van de Amerikaanse vliegtuigfabrikant Boeing heeft gisteren het wereldrecord voor de langste vlucht met een verkeerstoestel verbeterd.

Redactie economie
11 November 2005 11:04Gewijzigd op 14 November 2020 03:09Leestijd 2 minuten
LONDEN – Grondpersoneel onderwerpt direct na de landing een motor van de Boeing 777 aan een inspectie. Het vliegtuig landde donderdag op vliegveld Heathrow na een recordvlucht van ruim 21.000 kilometer. - Foto EPA
LONDEN – Grondpersoneel onderwerpt direct na de landing een motor van de Boeing 777 aan een inspectie. Het vliegtuig landde donderdag op vliegveld Heathrow na een recordvlucht van ruim 21.000 kilometer. - Foto EPA

Het nieuwe type passagiersvliegtuig Boeing 777-200LR Worldliner landde gistermiddag na 22 uur en 43 minuten in Londen op de Britse luchthaven Heathrow nadat het woensdag was opgestegen vanaf de voormalige kroonkolonie Hongkong.De vlucht voerde over de Stille Oceaan en via Noord-Amerika over de Atlantische Oceaan. Gewoonlijk wordt bij vluchten tussen Londen en Hongkong voor een route over Rusland gekozen. Door de duur van de vlucht kregen de piloten en de passagiers twee keer een zonsopgang te zien.

Het vliegtuig, onder gezag van kapitein Suzanna Darcy-Hennemann, legde 11.664 mijl af, ofwel 20.106 kilometer. Het is daarmee de langste vlucht ooit door een verkeersvliegtuig gemaakt, aldus medewerkers van Guinness World Records.

De vier piloten die de nieuwe Boeing met 35 passagiers en journalisten van Hongkong naar Londen vlogen, hebben daarmee het oude non-stoprecord van 17.039 kilometer, dat ook op naam van Boeing stond, verbeterd. Die vlucht werd gemaakt door een Boeing 747 Jumbojet van Londen naar Sydney, in 1989.

De recordpoging is onderdeel van de felle concurrentiestrijd van Boeing met het Europese Airbus. De Worldliner van Boeing is speciaal gebouwd als tegenpool van het langeafstandsvliegtuig van Airbus, de A340-500.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer