Binnenland

Opnieuw commotie rond Sneeuwvlokje

4 July 2005 18:24Gewijzigd op 14 November 2020 02:43Leestijd 2 minuten

VIERHOUTEN (ANP) – Het vrijdag onthulde standbeeld van het wilde zwijntje Sneeuwvlokje is zaterdag weer weggehaald uit de bossen van het Gelderse Vierhouten. Ook verdween de sokkel. Dat meldde maandag de Partij voor de Dieren (PvdD), die het beeldje plaatste. Dit keer had een natuurgids het betonnen varkentje weggehaald om diefstal te voorkomen.Het gaat om het tweede standbeeld van het zwijntje. Op 2 juni onthulde de dierenpartij het eerste beeld van Sneeuwvlokje. Dat werd drie dagen later gestolen.

Het witte everzwijntje kwam dit voorjaar in het nieuws door zijn bijzondere kleur, die overigens wel meer voorkomt bij wilde biggen op de Veluwe. De kleurvariant is volgens deskundigen ontstaan door een kruising van een wild en een tam zwijn in een ver verleden. Als de witte biggetjes ouder worden, krijgen de meesten een normale grijsbruine wildkleur.

Volgens de Partij voor de Dieren zou een groep ’dronken jagers’ het ditmaal hebben voorzien op het nieuwe standbeeld. De jagers zouden een natuurgids hebben lastiggevallen, waarna de man uit voorzorg het betonnen zwijntje meenam. Het zou al zijn losgewrikt door onbekenden.

De dierenpartij wilde het beeldje maandag weer op de sokkel zetten, maar Staatsbosbeheer gooide roet in het eten. Medewerkers van de instelling hadden de sokkel weggehaald. Ze dachten dat het beeldje was gestolen en de sokkel toch geen nut meer had. Volgens Staatsbosbeheer gaat het om een misverstand en kan de PvdD kan het voetstuk komen ophalen. Volgens een woordvoerster zal de betonnen versie van Sneeuwvlokje waarschijnlijk woensdag weer op zijn plek staan.


RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer