Binnenland

Islamitische zendtijd radio en tv verdeeld

De voor de islamitische stroming gereserveerde zendtijd (195 uur radio en 65 uur televisie per jaar) gaat voor de helft naar het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) en voor de andere helft naar de Nederlandse Moslimraad (NMR).

ANP
20 April 2005 10:48Gewijzigd op 14 November 2020 02:27Leestijd 1 minuut

Dat besloot het Commissariaat voor de Media dinsdag.

Doordat beide organisaties er uiteindelijk niet in geslaagd zijn een gezamenlijke stichting op te richten, is bij hoge uitzondering afgeweken van het uitgangspunt dat slechts aan één organisatie per kerkelijke of geestelijke hoofdstroming zendtijd wordt toegewezen.

De NMR heeft nu de zendtijd voor de islam alleen in handen. Het CMO is vorig jaar opgericht als gesprekspartner van de overheid voor de islamitische gemeenschap en bundelt de grootste soennitische moskeekoepels.

Na aanvankelijke toezeggingen van NMR en CMO akkoord te gaan met de door het commissariaat voorgestelde oprichting van een gezamenlijke stichting, bleek vrijdag dat er toch geen sprake was van voldoende overeenstemming om de samenwerkingsakte bij de notaris te ondertekenen.

De LPF-fractie in de Tweede Kamer zal vragen om een spoeddebat. Kamerlid Kraneveldt vindt dat onwil om samen te werken nu beloond wordt met zendtijd.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer