Vijftig veteranen bij herdenking van einde WO II in Wageningen
Ruim vijftig veteranen komen dit jaar naar Wageningen voor de herdenking van het einde van de Tweede Wereldoorlog, verwacht de organisatie. Speciaal voor het 80-jarig jubileum van de bevrijding zijn er extra veel veteranen aanwezig.
Het gaat om tien Nederlandse veteranen, twintig veteranen uit Groot-Brittannië en 25 uit Canada. Volgens een woordvoerder blijft het vanwege de hoge leeftijd van de veteranen tot op het laatste moment onzeker of ze daadwerkelijk kunnen komen. De internationale veteranen arriveren tussen 1 en 3 mei in de Gelderse stad. Vorig jaar waren er vijftien veteranen in Wageningen.
In de nacht van 4 op 5 mei ontsteken de veteranen Mervyn Kersh (100) uit Groot-Brittannië en Nick Janicki (101) uit Canada het Nationaal Bevrijdingsvuur. Op 5 mei wordt de bevrijding herdacht tijdens de Nationale Herdenking Capitulaties 1945. De Poolse premier Donald Tusk houdt de 5 meilezing.