Buitenland

Daders aanslag Israëlische minister Zeevi veroordeeld

Een Palestijnse militaire rechtbank heeft donderdag de vier daders van de moordaanslag op de Israëlische minister van Toerisme Rehavam Zeevi veroordeeld tot maximaal achttien jaar gevangenisstraf. Dat meldde de Palestijnse Autoriteit.

RTR/AFP
25 April 2002 14:46Gewijzigd op 13 November 2020 23:32Leestijd 2 minuten

De rechtszaak werd gehouden in het belegerde hoofdkwartier van de Palestijnse leider Arafat in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever. Volgens de verklaring van de Palestijnse Autoriteit veroordeelde de rechter, brigade-generaal Ribhi Arafat, de vier mannen tot straffen variërend van een jaar tot achtien jaar cel met dwangarbeid.

De ultra-rechtse Zeevi werd vorig jaar oktober in een hotel in Jeruzalem doodgeschoten. Israël legde daarop de Palestijnse leider huisarrest op. Arafat krijgt zijn bewegingsvrijheid pas weer terug als hij de daders uitlevert aan Israël.

De Israëlische premier Sharon onderstreepte donderdag opnieuw dat hij de uitlevering van de verdachten van de moord op de minister blijft eisen. „Hun berechting is op zijn zachtst gezegd vreemd. Wij hadden twee processen kunnen vermijden door ze in Israël voor de rechter te brengen”, zei de premier.

Het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP), waarvan de veroordeelden lid zijn, noemde de uitspraak van het hof „ontoelaatbaar. Wij eisen dat de Palestijnse Autoriteit hem annuleert”, zei Ali Qatawi van de PFLP-leiding in de Gazastrook. Hij beschuldigde de Palestijnse Autoriteit ervan dat ze heeft toegegeven aan de voortdurende dreigementen van Israël.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer