Hoekstra praat met Chinese klimaatgezant in aanloop naar COP28
Klimaatcommissaris Wopke Hoekstra heeft donderdag een „openhartig” gesprek gevoerd met klimaatgezant Xie Zhenhua van China, in aanloop naar de klimaattop COP28. Volgens de EU benadrukten ze allebei „de dringende noodzaak” voor samenwerking in de strijd tegen de klimaatcrisis.
Hoekstra zou aangedrongen hebben op ambitieuze doelstellingen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. De uitstoot van China is wereldwijd het hoogst. Echter, als de uitstoot wordt berekend per hoofd van de bevolking komen andere landen zoals Qatar, de Verenigde Staten en ook Nederland hoger uit, volgens cijfers uit 2021. Wel heeft de Europese Unie hogere doelen gesteld als het gaat om het reduceren van de uitstoot.
Xie en Hoekstra hebben beide beloofd zich „in te spannen voor een succesvolle COP28”. Die begint op 30 november in Dubai. Hoekstra zegt nauw samen te willen werken met de Chinese klimaatgezant. Over het algemeen is China een belangrijke speler op de klimaattop.